Haber

Gürcistan, yaptırım uygulanmayan Rus havayollarının ülkeye uçmasına izin verecek

Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakan Yardımcısı Mariam Kvrivishvili yaptığı açıklamada, yaptırımlara tabi olmayan Rus havayollarının ülkeye direkt uçuş yapmasına izin verileceğini söyledi.

Kvrivişvili, “Başvuru olursa yaptırım uygulanmayan tüm Rus hava yolu şirketleri direkt uçuş yapabilecek”Rus hava yolu şirketlerinin şu anda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Azerbaycan, Ermenistan, Türkiye ve İsrail’e seferler düzenlediğini hatırlattı.

Kvrivishvili, uçuşların yeniden başlamasının Rusya’daki Gürcü diasporası için olumlu etkilerinin olacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımız ve onların ekonomik durumlarını güçlendirmeye hizmet eden her şey ülkemizin en değerli önceliklerinden biridir. Unutulmamalıdır ki Rusya’da bir milyona yakın Gürcistan vatandaşı yaşıyor, bu karar onların Gürcistan’a seyahatlerini, temaslarını kolaylaştıracaktır. anavatanları ve sıradan aile üyeleri ile”dedi.

Daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus havayolu şirketlerinin 15 Mayıs’tan itibaren Gürcistan’a uçmalarını engelleyen yasağı kaldıracak ve Gürcistan vatandaşlarına vizeyi serbestleştirecek kararnameye imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu